دانلود رایگان مقاله حسابداری عملیاتی

حسابداری عملیاتی دارای سه مولفه کارایی، اثربخشی و صرفه‌اقتصادی است که از اهمیت زیادی برخوردارند. این امر یکی از مهمترین موضوعاتی است که دانشجویان رشته حسابداری به آن می‌پردازند به همین جهت در این پست از سایت ایران کالج دانلود رایگان مقاله حسابداری عملیاتی را برای شما فراهم کرده ایم. لازم به ذکر است این مقاله توسط تیم ایران کالج در ۲۷ صفحه تهیه و نگارش شده است مشابه آن در هیچ سایت دیگری وجود ندارد.

حسابداری عملیاتی

برای حسابرسان واژه‌های حسابداری عملیاتی و اثربخشی، واژه‌های ناآشنایی نیستند، زیرا آنان در فرایند حسابرسی همواره می‌کوشند رسیدگی های خود را به‌صورت کارا (رسیدگی موثر با کمترین هزینه ممکن) و اثربخش (رسیدگی که بتواند به میزان از پیش تعیین‌شده موفق به کشف اشتباهات و یا تحریف های با اهمیت در صورتهای مالی صاحبکار شود) به انجام برسانند. همچنین در دنیای امروز و در عرصه خدمات حرفه‌ای، به‌علت ادامه فعالیت واحدهای تجاری در محیط اقتصادی بازار آزاد که به‌طور مستمر شاهد رفع موانع تجاری و ادغام بازارهاست و رقابت در آن روز به‌روز شدیدتر می‌شود، حرفه حسابداری عملیاتی بیش از پیش اهمیت یافته و اصولاً مدیریت بهینه منابع در واحدهای اقتصادی بدون برخورداری از سطوح مطلوب اثربخشی و دستیابی به هدفهای کارایی و صرفه‌اقتصادی امکانپذیر نیست.

پیشنهادات ما به شما با توجه به موضوع:

دانلود پاورپوینت حسابداری سرمایه فکری

دانلود پایان نامه حسابداری مالیاتی

حسابرسی عملیاتی دارای سه مولفه کارایی، اثربخشی و صرفه‌اقتصادی است که از اهمیت زیادی برخوردارند. امروزه، ارزیابی کارایی ، اثربخشی و صرفه ‌اقتصادی باید بخشی از فرایند عادی مدیریت هر واحد تجاری در بخش عمومی و خصوصی باشد و مدیران، بررسی عملکردها را به‌عنوان یکی از مسئولیتهای خود برای کنترل فعالیت ها تلقی کنند و ارزیابی مستقل عملکرد مدیران از طریق واحد حسابرسی داخلی یا حسابرسان عملیاتی صورت گیرد. محصول (ستانده‌ها) می کند.

در مقاله «آشنایی با حسابرسی عملیاتی» که از سوی کمیته حسابرسی عملیاتی سازمان حسابرسی ارائه شده است، کارایی عبارت است از نسبت نتایج به‌دست آمده از عملیات (ستانده) به منابع مصرف شده (داده) و عملیات کارا عملیاتی است که با استفاده از روش های بهینه، حداکثر بازده (ستانده) را با صرف حداقل منابع (داده) تامین کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های دانلود رایگان مقاله حسابداری عملیاتی:

  • طبقه‌بندی تعاریف ارائه شده
  • حسابرسی صرفه اقتصادی و کارایی
  • فرایند کلی حسابرسی عملیاتی
  • تعیین هدف های کلی
  • تدوین طرح کلی حسابرسی
  • ارزیابی کنترل ها و شرایط موجود
  • بسط و تکمیل یافته‌های حسابرسی‌
  • آشنایی با مفاهیم اساسی ‌حسابرسی عملیاتی (معیار)
دانلود رایگان مقاله حسابداری عملیاتی
نوع فایل : Word
حجم : ۰/۰۷ مگابایت
پسورد : iranclg.ir
دریافت

دانلود مقاله و پایان نامه رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از سایت ایران کالج همراه با تخفیف های ویژه»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران کالج
توسط
تومان